ایمیل
  رمز عبور
ــ اتمام سهمیه بیمه کارگران ساختمانی در دومین روز ثبت‌نام
ژوله

مسئول انجمن صنفی کارگران ساختمانی استان تهران گفت: در دومین روز کاری از آغاز مهلت ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی، شعب تامین اجتماعی از اتمام سهمیه‌ برای کارگران تهرانی خبر می‌دهند.

محمد باقری با اعلام این مطلب به ایلنا گفت: روز گذشته شعب تامین اجتماعی در غرب تهران از کارگران ساختمانی واجد شرایط برای استفاده از مزایای بیمه اجباری نام نویسی کردند و امروز نوبت شعب تامین اجتماعی در شرق تهران بود که برای تشکیل پرونده بیمه اجباری از کارگران ساختمانی واجد شرایط نام نویسی کند.

وی بابیان اینکه در دو روز گذشته شعب تامین اجتماعی غرب و شرق تهران در کمتر از یک ساعت کاری از اتمام سهیمه‌ها خبر داده‌اند، گفت: این اقدام سازمان تامین اجتماعی با قانون رفع موانع بیمه اجباری کارگران ساختمانی مغایرت دارد.

این مقام صنفی یادآورشد: سازمان تامین اجتماعی در حالی بر اعمال سهیمه تاکید دارد که به موجب قانون رفع موانع بیمه اجباری کارگران ساختمانی، اعمال سهیمه‌ها برداشته شده است.

به گفته باقری با این اقدام بازهم اجرای قانون بیمه اجباری کارگران ساختمانی متوقف شد.

وی بابیان اینکه این قانون در اسفند ماه سال گذشته به تایید شورای نگهبان رسید گفت: از آن زمان تاکنون سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار حاضر به اجرای قانون نشده اند.