ایمیل
  رمز عبور
ــ مبنای ارزیابی عملکرد مالیات بر ارزش افزوده اطلاعات سامانه الکترونیک است
ژوله

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مبنای ارزیابی عملکرد مالیات بر ارزش افزوده، اطلاعات درج شده در سامانه الکترونیکی است.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از فارس، علی عسکری با اشاره به اهمیت و نقش مالیات بر ارزش افزوده از حیث درآمد و شفاف سازی اقتصادی در کشور، اظهار داشت: از آنجایی که مالیات بر ارزش افزوده به لحاظ بازه زمانی ۵ دوره جلوتر از مالیات بر عملکرد است، ضرورت دارد در رسیدگی به پرونده ها تسریع شود.
وی در خصوص ارزیابی عملکرد ادارات کل امور مالیاتی در زمینه مالیات بر ارزش افزوده بیان داشت: مبنای ارزیابی ادارات کل، اطلاعات درج شده در سامانه الکترونیکی است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه با اشاره به سهم مالیات در بودجه امسال اظهار داشت: مجموع درآمد مالیات باارزش افزوده با عوارض، حدود ۱۹ هزار میلیارد تومان است که با تجهیز امکانات و به کارگیری نیروهای جدیدالاستخدام، این رقم قابل تحقق است.

وی در ادامه با بیان اینکه با تصویب مجلس شورای اسلامی اجرای آزمایشی مالیات بر ارزش افزوده تا پایان سال تمدید شده است،گفت: در راستای اجرای هرچه بهتر این قانون، مساله آموزش همکاران و مودیان مالیاتی با توافق اصناف و اتحادیه ها باید به طور جدی‌تر مورد توجه قرار گیرد.