ایمیل
  رمز عبور
توقف طرح بیمه بیکاری تا اطلاع ثانوی
توقف طرح بیمه بیکاری تا اطلاع ثانوی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از برگشت چندباره طرح بیمه بیکاری و حمایت از کارجویان توسط شورای نگهبان به مجلس خبر داد و گفت: ‌این طرح فعلا مسکوت خواهد ماند مگر اینکه دولت لایحه ارائه کند.

محسن علیمردانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به طرح بیمه بیکاری و حمایت از کارجویان در مجلس اظهار کرد: این طرح پس از بحث و بررسی‌های بسیار زیاد در کمیسیون اجتماعی و تصویب در صحن علنی مجلس چند بار به شورای نگهبان ارسال شد. وی ادامه داد: آخرین بار رییس مجلس در نامه‌ای به شورای نگهبان خواستار شفاف سازی ایرادات آن شد. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه طرح بیمه بیکاری و حمایت از کارجویان مجددا از سوی شورای نگهبان رد شده، گفت:‌ به دلیل بار مالی برای دولت این طرح به مجلس برگشت خورده است. این نماینده مجلس تاکید کرد:‌ این طرح هر طور که تهیه و تدوین شد باز هم بار مالی برای دولت دارد و باید جایگزینی برای آن پیدا کرد. وی گفت: این طرح فعلا مسکوت خواهد ماند مگر اینکه دولت آن را در قالب لایحه به مجلس ارائه دهد و مشکلات آن برطرف شود.
طرح بیمه بیکاری سال گذشته در مجلس هشتم به تصویب رسید و قرار بود در قالب آن برای بیکاران و کارجویان مقرری تعیین شود. دولت از ابتدا با تصویب این طرح در مجلس مخالف بود و آن را «وعده‌ای غیر قابل تحقق» و «مغایر قانون» می‌دانست.