ایمیل
  رمز عبور
_ عدم افزایش نرخ سود سپرده ها در سال آینده - ۷۰۰ هزار میلیارد ریال مطالبات معوق بانک ها
ژولــــه

به گزارش خبرنگار ایلنا، فرشاد حیدری در نشست خبری به مناسبت دهه فجر در محل سالن کنفرانس خبری وزارت اقتصاد برگزار شد، با اشاره به اینکه نرخ سود سپرده‌ها درحال حاضر رقم مناسبی است، گفت: افزایش نرخ سود سپرده منوط به افزایش نرخ سود تسهیلات است که بعید می‌رسد تصمیم جدیدی در این زمینه برای سال آینده اتخاذ شود.

حیدری افزود: رقم مطالبات معوق بانک‌ها تاکنون ۷۰۰ هزار میلیارد ریال است که مطابات بانک ملی از دولت ۹۸ هزار میلیارد ریال بوده که ۵۸ هزار میلیارد ریال آن در قالب رد دیون و سهام شرکت‌ها تصفیه شده است.

به گفته وی، کل مطالبات بانک ملی بالغ بر ۱۵۵ هزار میلیارد ریال است که ۳۰ هزار میلیارد ریال آن تاکنون وصول و ساماندهی شده که امیدواریم مابقی آن تا پایان سال انجام شود.

مدیرعامل بانک ملی گفت: بانک ملی در سال جاری با ۷۳۱ هزار میلیارد ریال منابع در صدر بانک‌های کشور قرار دارد، رشد منابع بانک حدود ۳۰ درصد در ۱۰ ماه گذشته افزایش یافته که این میزان بیشتر از رشد نقدینگی کشور است، بنابراین این موضوع موید اعتماد عمومی مردم است.

حیدری از رونمایی چند پروژه دردهه فجر خبر داد و گفت: حذف کلیه کارت‌های بانکی یکی از این پروژه‌ها بود که در واقع در این پروژه تعدد کارت‌های بانکی برای مردم کاهش می‌یابد و موضوع دوم ساماندهی صورت‌های مالی بانک است که اصلاحاتی در ساختار مالی بانک انجام می‌شود.

وی با بیان این‌که بانک ملی در سال جاری با استفاده از همه ابزارها تا به حال ۳۰ هزار میلیارد ریال از مطالبات غیر جاری بانک را ساماندهی کرده است گفت: در طول دولت‌های نهم و دهم و در طول سال گذشته و سال جاری بانک ملی توانسته ۵۶ واحد آموزشی را احداث و کمک به بهبود فضای آموزشی کشور کند.