ایمیل
  رمز عبور
ــ افزایش حداقل دستمزد، در صورتی که قیمت ها کنترل نشود بی فایده است
ژوله

ولی الله صالحی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: هر ساله بر افزایش دستمزد کارگران بر اساس ماده ۴۱ قانون کار که دو اصل سبد معیشت خانوار چهار نفره و نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی برای افزایش دستمزد سالانه کارگران را مد نظر دارد، تاکید می شود.
صالحی تصریح کرد: با توجه به اینکه در سال جاری افزایش بی رویه قیمت کالاهای اساسی را داشتیم،بنابراین هرگونه افزایش دستمزددرصورت کنترل نشدن قیمت ها، در معیشت خانوار کارگری بی تاثیر است.
صالحی بیان داشت: نمایندگان کارگران باید تمام تلاش خود را در شورایعالی کار انجام دهند تا کارگران از دستمزدی درخور برخوردار شوند.
وی در ادامه تاکید کرد: از سوی دیگر دولت باید به موضوع تثبیت قیمت ها همت کند، زیرا افزایش بی رویه و هرروزه قیمتها ، معیشت حقوق بگیران را تهدید می کند.
به گفته ی این فعال حوزه کار، هرساله ۳۰ کالای اساسی برای سبد هزینه خانوار کارگری در نظر گرفته می شود. دولت حداقل می تواند به گونه ای در بازار مداخله کند که قیمت این ۳۰ قلم کالا افزایش نیابد تا خانوارهای کارگری از حداقلی در خور برخوردار باشند.
وی در پایان تاکید کرد: بنابراین برای تعیین حداقل دستمزد سال ۹۲ باید علاوه بر سبد معیشت خانوار چهار نفره ، دولت از افزایش بی رویه قیمت ها جلوگیری کند تا خانوارهای کارگری بیش از این دچار مشکل نشوند.